delegowanie opiekunek do Niemiec: różne interesy niemieckich agencji, polskich firm i opiekunek

Z badań prowadzonych przez Statistisches Bundesamt (www.destatis.de), Fundację Bertelsmanna (www.bertelsmann-stiftung.de) oraz przez Instytut Opieki (www.InstytutOpieki.eu) wynika, że w najbliższych 10 latach Republika Federalna Niemiec musi przyjmować w każdym roku przynajmniej 130 tysięcy nowych opiekunów i opiekunek dla osób niedołężnych i w podeszłym wieku, aby uniknąć katastrofy i zapaści systemu pielęgnacyjnego.

Rynek opieki będzie najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem, na którym dominującą pozycję od 2005 roku mają polskie firmy.

Rynek charakteryzuje się stabilnymi przychodami, pewnymi płatnościami oraz długofalowymi relacjami z klientami i partnerami niemieckimi.

Od kilku lat narasta poważny konflikt między interesami niemieckich agentów-pośredników, polskich firm delegujących i opiekunek.

Ci pierwsi coraz częściej w sposób niedopuszczalny uzależniają od siebie polskie firmy i windują swoje prowizje. Polskie firmy walczą z urzędami o utrzymanie rentowności biznesu, a opiekunki mają coraz wyższe żądania płacowe.

Coraz więcej polskich firm decyduje się w ostatnim czasie rezygnować z usług niemieckich pośredników. Proponują rodzinom bezpośrednie rozliczenie z pominięciem niemieckich agentów, rozbudowują własną sieć akwizycji i obsługi w Niemczech. W ten sposób dają rodzinom tę sama usługę co dotychczas, za niższą cenę, opiekunce są w stanie zapewnić wyższe wynagrodzenie i same generują wyższy zysk.

- Rezygnacja z agentów, którzy windują swoje wymagania i wykorzystują polskie firmy tylko do tego, by te przejęły wszelkie ryzyka (podatki, składki, A1, roszczenia pracownicze) jest w perspektywie długofalowej dobrą alternatywą dla polskich firm. Wielu naszych klientów pozyskuje w ostatnich latach rodziny bez pośredników. – Mówi dla portalu Delegowanie.pl Tomasz Major – Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood, która obsługuje w Niemczech kilkadziesiąt polskich firm z branży opieki. Dla wielu z nich stworzyła w Niemczech spółki operacyjne. Sterowane są one w 100% z Polski, przy pomocy polskich call-center operujących przez niemieckie numery telefonów i niemieckie serwery, co pozwala na redukcję kosztów ich działalności do minimum. Kancelaria Brighton&Wood od wielu lat wdraża dla swoich klientów najbardziej awangardowe i nowatorskie, skuteczne i zyskowne rozwiązania w zakresie delegowania personelu do Niemiec. 


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (www.delegowanie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich  Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: www.delegowanie.pl/member  

Wszystkie firmy, które przystępują do IPP w lecie 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (www.delegowanie.pl/member) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.