Nowy Polski Ład: niekorzystne opodatkowanie i oskładkowanie członków zarządów, udziałowców oraz fachowców wynagradzanych ponadprzeciętnie

Nowy Polski Ład wprowadził duże zmiany w zakresie opodatkowania i oskładkowania.

Okazuje się, że jedną z grup podatników najbardziej poszkodowanych będą osoby pełniące w spółkach kluczowe funkcje (członkowie zarządów, kadra menadżerska) oraz fachowcy zatrudniani przez Państwa wynagradzani ponadprzeciętnie.

Obciążenie personelu kluczowego zarabiającego miesięcznie ok. 5.000,00 EUR może sięgać w Polsce nawet 85% (narzut sumy wszystkich podatków i składek na wynagrodzenie netto). Dla takiego wynagrodzenia obciążenie w Niemczech (przy założeniu, że prezes nie korzysta z ulg) wynosi tylko 36%.

Oto tabelka poglądowa przygotowana na 2022 rok przez ELYSIUM – Kadry, księgowość i płace dla firm delegujących:

Nowy Polski Ład

2022 r.

Wynagrodzenie członków zarządów, managerów oraz fachowców wynagradzanych ponadprzeciętnie

Wynagrodzenie miesięczne

Wynagrodzenie roczne

Umowa o pracę

koszty/netto %

Umowa zlecenia/kontrakt managerski

koszty/netto %

Uchwała o powołaniu

koszty/netto %

Dla porównania: kontrakt managerski w niemieckiej GmbH

koszty/netto %

€    1 000,00

 €       12 000,00

63%

80%

34%

3%

€    2 000,00

 €       24 000,00

72%

80%

34%

16%

€    3 000,00

 €       36 000,00

83%

86%

42%

24%

€    4 000,00

 €       48 000,00

85%

81%

50%

30%

€    5 000,00

 €       60 000,00

85%

81%

52%

36%

€    7 500,00

 €       90 000,00

84%

71%

59%

50%

€ 10 000,00

 €     120 000,00

84%

60%

62%

57%

 

DELEGOWANIE ZA GRANICĘ | OUTSOURCING KADROWO- PŁACOWY | OPTYMALIZACJA KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z ZATRUDNIENIEM | NOWOCZESNE STOSUNKI ZATRUDNIENIA | ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW | www.Elysium-Europe.eu

Jednocześnie Nowy Polski Ład przewiduje sporo zadziwiających furtek i innych możliwości optymalizacji w zakresie wynagradzania członków zarządu, personelu kluczowego oraz personelu wynagradzanego ponadprzeciętnie.

Rekomendujemy Państwu kontakt z Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Rozliczenia na 2022 rok z uwzględnieniem różnych metod optymalnego i racjonalnego podejścia sporządza ELYSIUM. Kontakt: www.Elysium-Europe.eu; Tamara Zagórna, Dyrektor Zarządzająca, +48 790 797 975, tzagorna@elysium-europe.eu

Szanowni Państwo, firmom działającym transgranicznie rekomendujemy już od 2015 zakładanie w Niemczech spółek. Będą one przydatne także po wejściu w życie regulacji Nowego Polskiego Ładu. 

Biuro GlobalEmployment.eu (www.GlobalEmployment.eu) w Berlinie to marka Brighton&Wood; mieści się w stylowej willi z początku XX w prestiżowej dzielnicy Berlina: 

GlobalEmployment.eu funkcjonuje już od 2015 r. i

  1. zakłada w Berline spółki dla klientów obsługiwanych przez Brighton&Wood i ELYSIUM,
  2. świadczy w Berlinie pełną obsługę administracyjną dla tych spółek (na takich samych warunkach jak w Warszawie i Opolu), 

W sprawie zapowiedzianej reformy prosimy o kontakt z Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) lub bezpośrednio z GlobalEmployment.eu (www.GlobalEmployment.eu).

Chętnie i niebiurokratycznie pomożemy Państwu w założeniu spółki, w zorganizowaniu jej siedziby, założeniu konta bankowego i dokonaniu wszelkich innych czynności. Współpracujące z nami biuro rachunkowe poprowadzi Waszą księgowość oraz jeżeli będzie trzeba także kadry i płace.

 

08.12.2021 zapraszamy na Webinar e-szkolenie pod patronatem Delegowanie.pl

Nowy Ład, nowe zasady opodatkowania udziałowców, osób zarządzających oraz kadry kierowniczej firm delegujących

Spotkanie poprowadzą praktycy z Brighton&Wood European Employment Lawyers & Advisors oraz ELYSIUM.

Nie czekaj i już dzisiaj zapisz się

Czas spotkania do 2h, możliwość zadawania pytań !

 

Środa, 8 grudnia 2021 r.

10.00-12.00 

Nowy Ład, nowe zasady opodatkowania udziałowców, osób zarządzających oraz kadry kierowniczej firm delegujących: Spółki komandytowe, spółki kapitałowe, działalność gospodarcza, ryczałt od dochodów ewidencjonowanych. Optymalizacja w zakresie wynagradzania i wypłat zysków w firmach delegujących.

Referenci:

Beata Pawłowska, Brighton&Wood European Employment Lawyers & Advisors, www.BrightonWood.com/ ELYSIUM – Nowoczesne kadry, płace i księgowość dla firm delegujących za granicę, www.Elysium-Europe.eu

Tomasz Major, Brighton&Wood European Employment Lawyers & Advisors, www.BrightonWood.com

Kancelaria Brighton&Wood oraz ELYSIUM Kadry i płace dla firm delegujących obsługują od ponad 20 lat polskie firmy działające na rynkach europejskich. Biuro www.GlobalEmplotment.eu w Berlinie zapewnia polskim firmom pełną asystę na terenie Niemiec, a biuro Brighton&Wood w Brukseli zapewnia pełna obsługę na rynkach BE-NE-LUX i FR. Dokumentacja kadrowa oraz płacowa przygotowywana przez ELYSIUM i Brighton&Wood zapewnia bezpieczeństwo prawne i podatkowe polskim firmom.

 

Formularz zgłoszenia 

Na profilu Facebook Delegowanie.pl | Facebook umieszczane są aktualne informacje n/t legalnego i zyskownego delegowania w Europie.

 

Partnerem Merytorycznym Portalu RynekDelegowania.pl jest Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (www.delegowanie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich  Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: www.delegowanie.pl/member  

Wszystkie firmy, które przystępują do IPP w lecie 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (www.delegowanie.pl/member) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.