optymalne-reklama.jpg

od 1 grudnia 2014 tylko 10 kodów PKD w KRS

Począwszy od 1 grudnia 2014r., zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Krajowym Rejestrze Sądowym wszystkie podmioty wpisane do KRS mogą ujawnić w tym rejestrze nie więcej niż 10 kodów PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności), z równoczesnym wskazaniem, który z tych kodów obejmuje przeważający przedmiot prowadzonej działalności.

Obecnie, wielu przedsiębiorców ma nawet po kilkadziesiąt kodów PKD.

Pisaliśmy już o tym w poprzednich mailingach, ale problem dotyczy w zasadzie wszystkich firm, więc jeszcze raz o tym przypominamy.

Nowelizacja ustawy o KRS przewiduje 5-letni okres przejściowy na dostosowanie danych w rejestrze do nowych przepisów. Równocześnie jednak przepisy przejściowe nakazują dostosowanie danych już przy pierwszym składanym wniosku o zmianę danych w KRS. Zgłaszając więc jakiekolwiek zmiany danych w KRS, przedsiębiorca będzie musiał równocześnie zgłosić zmiany w zakresie ujawnionych kodów PKD, tj. poprzez ujawnienie wybranych 10 kodów PKD i kodu PKD dotyczącego przeważającej działalności. Zgodnie z tymi przepisami nie będzie mieć znaczenia, czego dotyczy składany do KRS wniosek.

W konsekwencji, wniosek o zmianę danych w rejestrze złożony od 1 grudnia 2014 roku, a nieuwzględniający zmian w zakresie kodów PKD będzie rodził ryzyko jego zwrotu lub skierowania wezwania do uzupełnienia braków przez sąd rejestrowy (to zależy często od referendarza rozpatrującego wniosek).

Dopiero w przypadkach gdy dany przedsiębiorca nie składa w tym czasie żadnych wniosków o zmianę wpisu, faktycznie będzie mógł skorzystać z pięcioletniego okresu przejściowego, w trakcie którego będzie zobowiązany do złożenia wniosku dostosowującego dane w rejestrze do znowelizowanych przepisów.

Partnerem Merytorycznym Portalu RynekDelegowania.pl jest Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

Konferencja dla Praktyków: Zmiana przepisów o delegowaniu w 2020 r.

Kraków, 2020-10-22 11:00-14:00 
Kraków, Sala Konferencyjna Portalu www.Delegowanie.pl:
Hotel CONRAD**** | ul. Josepha Conrada 29

Nowe przepisy o delegowaniu: Niemcy, Belgia, Francja


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (www.delegowanie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich  Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: www.delegowanie.pl/member  

Wszystkie firmy, które przystępują do IPP w lecie 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (www.delegowanie.pl/member) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.