luty 2017

Umowa o dzieło a umowa zlecenia

Na najbliższym bezpłatnym spotkaniu online omówiony zostanie nast. temat:

Umowa o dzieło a umowa zlecenia

Ten istotny z punktu widzenia firm temat omówiony zostanie na najbliższym spotkaniu poświęconym nowoczesnym stosunkom zatrudnienia: pracy tymczasowej, umowom cywilnoprawnym, optymalizacjom, zbiegom tytułów do ubezpieczeń.

Konferencja Praktyków Delegowania w Krakowie 5 kwietnia 2017 r. 9.00-15.00

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Praktyków Delegowania, która odbędzie się w Krakowie w dniu 5.04.2017 oraz na trzy bezpłatne Konferencje online, które odbędą się w najbliższych tygodniach. 

Wybitni praktycy omówią z uczestnikami praktyczne aspekty delegowania w Europie oraz aktualne praktyczne zagadnienia związane z zatrudnieniem cudzoziemców w Polsce i ich dalszym delegowaniem do innych krajów UE.

W części pierwszej Konferencji Praktyków Delegowania omówione zostaną w sposób systematyczny aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe oraz wymogi administracyjne, jakie należy spełnić, by móc delegować pracowników za granicę.

biuro siedziby spółki delegującej w Warszawie: ekskluzywna usługa dla członków IPP

W związku z licznymi zapytaniami dot. siedziby spółki w Warszawie, uprzejmie informujemy, że członkowie IPP mogą rejestrować spółki delegujące w siedzibie Izby Pracodawców Polskich w Warszawie.

Jest to ekskluzywna usługa dedykowana dla członków IPP.

Siedziba IPP znajduje się w ścisłym Centrum Warszawy, w najstarszej, niezburzonej podczas zawieruchy wojennej, kamienicy warszawskiej, została niedawno wyremontowana i w 2014 roku nadano jej nowy stylowy wystrój.

Dokumentacja Zleceniobiorcy Delegowanego

Prawie 100 stron dokumentów. Umowy, oświadczenia, regulaminy, dokumenty alternatywne.
 
Kancelaria Brighton&Wood przekazała Portalowi Delegowanie.pl egzemplarz publikacji „Dokumentacja Zleceniobiorcy Delegowanego”.
 
Delegowanie zleceniobiorców za granicę jest od wielu lat często praktykowaną alternatywą dla delegowania pracowników.

Dokumentacja Pracownika Delegowanego

Kancelaria Brighton&Wood przekazała portalowi Delegowanie.pl obszerną publikację zawierającą wzory umów i innych dokumentów stosowanych w praktyce delegowania pracowników. Publikacja jest niezwykle obszerna, zawiera ponad 140 stron umów, regulaminów, oświadczeń i innych standardowych i nietypowych dokumentów wymaganych przez prawo oraz wspierających działalność związaną z delegowaniem. Dokumentacja została starannie i przejrzyście oraz uwzględnia stan prawny w Europie po 1.4.2017 r.

I FORUM OPIEKI (online): DELEGOWANIE OPIEKUNEK DO NIEMIEC - PROBLEMY PRAWNE, PODATKOWE I UBEZPIECZENIOWE

Forum Opieki skierowane jest do wszystkich firm zajmujących się delegowaniem opiekunek do Niemiec. Podczas FORUM OPIEKI omówione zostaną najważniejsze problemy prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe związane z delegowaniem opiekunek do Niemiec. 

Warunkiem uczestnictwa w FORUM OPIEKI jest posiadanie komputera lub tabletu oraz dostęp do Internetu.
Wszystkie spotkania online prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych, renomowanych ekspertów w zakresie pracy tymczasowej. Każda z osób może wziąć udział w takim szkoleniu przebywając we własnym biurze, domu lub w innym miejscu. – Uczestnicy prowadzonego w formie online FORUM OPIEKI oszczędzają czas i pieniądze, które - uczestnicząc w tradycyjnym szkoleniu, konferencji lub kongresie – tracą na dojazd, przelot, nocleg.

I KONGRES ONLINE: PRACA TYMCZASOWA I OUTSOURCING PRACOWNICZY W POLSCE I W EUROPIE: ZMIANY I WYZWANIA DLA POLSKICH FIRM

Kongres ONLINE skierowany jest do Agencji Pracy Tymczasowej, do wszystkich firm zajmujących się szeroko rozumianym outsourcingiem płacowym, a także do wszystkich tych firm, którzy z takich form zatrudnienia korzystają. 

Wybitni praktycy, na co dzień obsługujący Agencje Pracy Tymczasowej, firmy outsourcingowe, oraz odbiorców takich usług, przedstawią liczne zmiany i ich konsekwencje dla prowadzenia tego rodzaju działalności i dla ich klientów. 
 
Niedawno Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Projekt przewiduje daleko idące zmiany na polskim rynku outsourcingu i pracy tymczasowej.

I KONFERENCJA ONLINE: POLSKIE DELEGOWANIE W EUROPIE: ZMIANY, ZAGROŻENIA I WYZWANIA

Już w kwietniu 20017 roku wchodzą w Niemczech w życie poważne zmiany dla polskich firm delegujących. Delegowanie w sektorach stacjonarnych (spawacze, logistyka, przetwórstwo spożywcze, obiekty przemysłowe, energetyka) nie będzie w wielu przypadkach możliwe bez zmiany dokumentacji. Nowe przepisy przewidują wyższe koszty delegowania dla polskich firm i ich niemieckich kontrahentów. Poważne zmiany skutkujące konieczności zmiany dokumentacji przewidziano też dla branży pracy tymczasowej. 

biuro IPP w Berlinie: dwadzieścia lat obsługi polskich firm delegujących do Niemiec

Do Niemiec od wielu lat delegowana jest największa liczba pracowników z Polski. Prawnicy Kancelarii Brighton&Wood obsługują polskie firmy działające na niemieckim rynku od prawie dwudziestu lat. Co roku ponad sto firm działających na rynku niemieckim korzysta z wiedzy i doświadczenia Brighton&Wood. Są wśród nich polskie firmy rodzinne, ale także największe niemieckie koncerny budowlane i przemysłowe oraz międzynarodowe korporacje działające globalnie.

delegowane do Luksemburga

Kancelaria Brighton & Wood przekazała portalowi Delegowanie.pl kompletne informacje i listy minimalnych wynagrodzeń, które muszą zapewnić polskie przedsiębiorstwa delegujące personel do Luksemburga.

„Wielkie Księstwo Luksemburga jest, mimo małej powierzchni, jedną z najbardziej zyskownych destynacji polskiego eksportu usług. Luksemburscy inspektorzy wymagają jednak ścisłego i skrupulatnego przestrzegania skomplikowanej sieci stawek minimalnych obowiązujących w Luksemburgu. Zależne są one od zawodu, doświadczenia, kwalifikacji i często od wieku pracownika delegowanego.” – informuje portal Delegowanie.pl Tomasz Major, Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood, która od ponad dekady obsługuje w postępowaniach kontrolnych na terenie Luksemburga wielu polskich przedsiębiorców realizujących kontrakty w Wielkim Księstwie.